Ekskluzywne dywany do wnętrz hotelowych 0
Ekskluzywne dywany do wnętrz hotelowych

Ekskluzywne dywany do wnętrz hotelowych

Blasku i ekskluzywności każdemu hotelowemu pomieszczeniu, dodadzą ekskluzywne dywany do wnętrz hotelowych. Zwiększą one nie tylko komfort pobytu, ale dodadzą również przytulności pomieszczeniom. Eleganckie, dywany nowoczesne sprawią także, że wnętrza hotelowe zyskają na jakości.

Odpowiednie wyposażenie wnętrz hotelowych, wpływa na komfort pobytu gości oraz ich ocenę danego obiektu. Wyposażenie, szczególnie dywany i wykładziny, narażone jest na intensywne użytkowanie. Nowoczesne dywany hotelowe, muszą więc nie tylko pełnić funkcje estetyczne, ale również cechować się wysoką jakością i wytrzymałością.

czytaj całość »
Najnowsze trendy dywanowe 0
Najnowsze trendy dywanowe

Najnowsze trendy dywanowe

Stając przed wyzwaniem, jakim jest urządzenie nowoczesnego, a zarazem stylowego wnętrza, w zgodzie z obowiązującą obecnie modą, warto sprawdzić najnowsze trendy dywanowe.  

Czasy, gdy dywan był nijakim wyrobem, rozciągniętym od ściany do ściany i stanowił jedynie marne tło w pomieszczeniu, na szczęście dawno minęły. Nowoczesne dywany, odwzorowują aktualne trendy i same w sobie stanowią użyteczną i praktyczną ozdobę, która często określa charakter całego wnętrza. Zależnie od stylizacji, w jakiej dywan ma być użyty, w naszym sklepie internetowym, znajdziesz  popularne dywany w różnej wielkości, kolorystyce i wzornictwie, a także: tkane, plecione, tradycyjne, nowoczesne oraz orientalne.

czytaj całość »
Jak odmienić wnętrze z pomocą dywanu? 0
Jak odmienić wnętrze z pomocą dywanu?

Jak odmienić wnętrze z pomocą dywanu?

Osoby, które są już znudzone stylistyką swoich pomieszczeń lub pragną ją radykalnie ulepszyć, zastanawiają się, jak odmienić wnętrze z pomocą dywanu? To bardzo dobre i tanie rozwiązanie, które w prosty sposób może wpłynąć na jakość posiadanych pomieszczeń.

Konieczność zakupu dywanu, zazwyczaj wynika z kwestii jego funkcjonalności. To nawyk, który towarzyszy polskiemu społeczeństwu od czasów PRL’u, gdy dywan był raczej przedmiotem niż ozdobą. Dzisiejsze nowoczesne dywany lub dywany tradycyjne, odbiegają bardzo jakością i wzornictwem od tych z lat 60.70., czy nawet 80. Wykonane według nowych standardów i trendów, fenomenalnie komponują się ze stylistyką nowoczesnych wnętrz.

czytaj całość »
Dywan w kolorze jesieni 0
Dywan w kolorze jesieni

Inspiracje naturą są popularne w kręgach wnętrzarskich, a dywan w kolorze jesieni, to jedna z wielu modnych propozycji na naturalne akcenty w stylizacjach.

Tradycyjna złota, polska jesień ma wielu wielbicieli. Paleta barw pomarańczy, czerwieni i złota, malująca się na drzewach, od zawsze stanowi inspirację dla artystów. Nie dziwi zatem fakt, że pomysły z natury, czerpią również projektanci wnętrz, z sukcesem przenosząc barwy jesieni do stylowych salonów, sypialni i gabinetów.

czytaj całość »
Jak chronić podłogę w kuchni? 0
Jak chronić podłogę w kuchni?

Jak chronić podłogę w kuchni?

Każdy posiadacz domu, czy mieszkania, zadaje sobie codziennie pytanie jak chronić podłogę w kuchni? To miejsce, które najczęściej ulega poplamieniom i zabrudzeniom, z powodu przygotowywanych i spożywanych w kuchni posiłków, a także dużego przepływu ludzi przez to pomieszczenie w ciągu dnia.

Kuchnia to serce każdego domu i mieszkania, w którym codziennie spotykają się domownicy przy śniadaniu, obiedzie lub kolacji. Podłoga kuchenna, to chyba najczęściej sprzątana płaszczyzna. Można pokusić się o stwierdzenie, że wręcz przyciąga plamy. Wzorowa gospodyni, szykując posiłek, zmuszona jest co chwilę sięgać po szczotkę, mop lub mokrą ściereczkę, by usuwać z podłoża w tym miejscu okruchy, rozlane płyny i resztki jedzenia. Pozostająca na podłodze z płytek gresowych, czy szkliwionych rozlana ciecz, jest poważnym zagrożeniem. Nie trudno o tragiczny w skutkach upadek na śliskiej nawierzchni.

czytaj całość »
Do pralni czy ręcznie – jak prawidłowo prać dywan? 0
Do pralni czy ręcznie – jak prawidłowo prać dywan?

Do pralni czy ręcznie – jak prawidłowo prać dywan?

Każdy właściciel domu, mieszkania, czy biura, posiadający w swoich pomieszczeniach dywany, musi co pewien czas zmierzyć się z dylematem – do pralni czy ręcznie – jak prawidłowo prać dywan? Pragnąc utrzymać posiadane dywany w dobrym stanie przez długi czas, warto poznać odpowiedź na to pytanie.

Dywany mają runo, które w efekcie użytkowania ulega zabrudzeniu. Modele sznurkowe tych wyrobów, choć pozbawione włosia, również wymagają czyszczenia. Dywany, używane na co dzień w pomieszczeniach domowych takich jak przedpokój, łazienka, czy kuchnia, należy sprzątać zdecydowanie częściej niż wyroby tego typu, znajdujące się, na przykład w sypialni.

czytaj całość »
Elegancki dywan do gabinetu 0
Elegancki dywan do gabinetu

Elegancki dywan do gabinetu

Stylowy gabinet w firmie lub w domu, wymaga odpowiedniej oprawy w postaci doskonałego wyposażenia, dlatego sprawdzi się w nim elegancki dywan do gabinetu. Poszukując tego wyjątkowego przedmiotu, warto zajrzeć na stronę internetową naszego sklepu.

Gabinet, to miejsce, które samą nazwą budzi respekt. Kojarzy się ona ze wspaniałymi wnętrzami, jakie kryły się pod nią w XIX i XX wieku. Były to pomieszczenia urządzone ze smakiem i ozdobione wspaniałymi, ekskluzywnymi przedmiotami. Na podłogach znajdowały się zazwyczaj wykwintne, bogato zdobione, dywany orientalne, przywożone z Dalekiego Wschodu. Dzisiaj również wnętrza te wymagają eleganckich dodatków, a moda na piękne kobierce we wschodnie wzory, nie przemija. Nasz sklep również podąża za tym trendem i dlatego oferujemy naszym klientom wspaniałe dywany vintage i dywany orientalne.

czytaj całość »
Czym jest runo dywanowe? 0
Czym jest runo dywanowe?

Czym jest runo dywanowe?

Posiadacze dywanów, nie zastanawiają się nigdy nad tym, czym jest runo dywanowe? Uważają zapewne, że wiedza na ten temat jest im zbędna, tymczasem ma ona jednak duże znaczenie, szczególnie w kwestii pielęgnacji dywanu i jego przeznaczenia.

Kupno dywanu do danego pomieszczenia, wiąże się na ogół z jego funkcją dekoracyjną. Dokonując wyboru, kupujący przeważnie zwraca uwagę na kolorystykę, wzornictwo i cenę tego produktu. Rodzaj przędzy, użytej do produkcji dywanu, przekłada się na ogół na jego cenę, dlatego te droższe egzemplarze są wykonane z naturalnych włókien. Kupujący rzadko stara się dowiedzieć, jakiego rodzaju runo, posiada wybrany przez niego dywan.

czytaj całość »
Dywan – prezent na święta 0
Dywan – prezent na święta

Dywan – prezent na święta

Poszukując oryginalnych podarków pod choinkę, warto pomyśleć o czymś tak wyjątkowym jak dywan – prezent na święta. Może być dla obdarowanej nim osoby, wspaniałą niespodzianką, która odmieni całkowicie jej pokój.

Dywan może nie jest zbyt popularnym prezentem świątecznym, ale warto zdecydowanie kupować takie produkty pod choinkę, ponieważ mogą sprawić wiele radości. Należy jednak odpowiednio dobrać je do potrzeb osób nim obdarowywanych i do wymogów wnętrz, którym mają być dedykowane. Istotne jest też to, by oczywiście zostały pięknie zapakowane z tej okazji. Na pewno wielkie zainteresowanie, wzbudzi duży rulon pod choinką, owinięty w złoty papier i przewiązany szeroką , karmazynową wstążką. Będzie to idealny prezent dla osoby w każdym wieku.

czytaj całość »
Zabawa na dywanie w pokoju dziecięcym 0
Zabawa na dywanie w pokoju dziecięcym

Czas spędzany z dzieckiem, to również zabawa na dywanie w pokoju dziecięcym. Produkt ten zatem powinien być wykonany w sposób doskonały i spełniać również rolę edukacyjną.

Małe dziecko zaczyna swoją wędrówkę przez życie od raczkowania i pierwszych kroków, wykonanych z reguły na dywanie w swoim pokoju. To również miejsce, na którym spędza dużo czasu, bawiąc się, zarówno samodzielnie, jak i z rodzicami. Dywan w pokoju dziecięcym, spełnia zatem rolę nie tylko dekoracyjną, ale również edukacyjną. To również świetna izolacja dla małych stóp od podłoża, amortyzacja przed upadkiem, czy doskonały sposób na wyciszenie pomieszczenia, zajmowanego przez wesołego maluszka.

czytaj całość »
Wytrzymałe dywany do przedpokoju 0
Wytrzymałe dywany do przedpokoju

Urządzając mieszkanie, warto pamiętać o jego wszystkich pomieszczeniach i z troską myśleć o powierzchniach podłogowych, dlatego tak ważne jest, by zadbać o wytrzymałe dywany do przedpokoju. Szczególnie w tym miejscu powinny być one najwyższej jakości.

Przedpokój to miejsce w każdym domu i mieszkaniu, gdzie jest największy ruch domowników i gdzie zostawiają oni na podłodze największą ilość zanieczyszczeń, szczególnie w sezonie jesienno- zimowym. W przedpokoju powierzchnię podłogi, na ogół pokrywają płytki ceramiczne, zdarza się jednak, że są to panele lub parkiet. Bez względu na to, jaki to rodzaj nawierzchni, warto pomyśleć o jej zabezpieczeniu. Wchodząc do przedpokoju z ulicy, domownicy nanoszą na butach do tego pomieszczenia, zarówno piasek, jak i wilgoć. To powoduje, że powierzchnia podłogi w tym miejscu, z czasem zaczyna pokrywać rysami i plamami. To wyjątkowo nieestetyczne. Przedpokój jest swoistą wizytówką całego domu lub mieszkania. To pierwsze miejsce, jakie widzą goście. Jego stan świadczy poniekąd o stanie reszty pomieszczeń, znajdujących się w mieszkaniu. Elegancka podłoga dodaje temu wnętrzu jakości, dlatego warto zabezpieczyć ją produktem takim jak wytrzymały dywan.

czytaj całość »
Funkcjonalny dywan w biurze 0
Funkcjonalny dywan w biurze

Przestrzeń biurowa to miejsce, w którym większość, pracującego zawodowo społeczeństwa, spędza ogromną ilość czasu w ciągu dnia, dlatego tak ważną rolę ma funkcjonalny dywan w biurze. W znacznej ilości przedsiębiorstw podłogi są wyłożone trwałymi wykładzinami, jednak moda na doskonałe dywany nie przemija i również można je już spotkać w gabinetach biurowych.

Wnętrze biura powinno stwarzać odpowiednią atmosferę do pracy, być przyjazne człowiekowi. Przez wiele dziesięcioleci miejsce to zniechęcało surowością swojego wyposażenia. Dzisiaj pomieszczenia biurowe, są często pełne zieleni i przyjemnych dla oka przedmiotów. Starając się urządzić biuro odpowiednim sprzętem, nie należy zapominać o detalach dekoracyjnych, które zachęcają klientów do przebywania w tym miejscu. Współczesna technologia oraz wzornictwo, pozwalają na użycie dywanów we wnętrzach biurowych.

czytaj całość »
Dywan dla dziecka do nauki kolorów 0
Dywan dla dziecka do nauki kolorów

Urządzając dziecięcy pokój, warto pamiętać o tak ważnym przedmiocie, jakim jest dywan dla dziecka do nauki kolorów. Producenci tych artykułów, chcąc sprostać wymaganiom rodziców, wypuszczają na rynek coraz ciekawsze wzory dywanów dla dzieci.

Pokój dziecięcy, to pomieszczenie, w którym dziecko spędza najwięcej czasu i które warto dlatego urządzić tak, by jego elementy miały pozytywny wpływ na rozwój pociechy. We wczesnym stadium rozwoju, bardzo ważne dla dziecięcego mózgu, są różnego rodzaju bodźce zewnętrzne. Zmysły słuchu i wzroku rozwijają się, przyjmując coraz większą dawkę informacji. Odpowiednie wyposażenie pokoiku dziecięcego, może mieć doskonały wpływ na rozwój postrzegania u maluszka.

czytaj całość »
Co należy rozważyć przy wyborze pięknego, ale praktycznego dywanu do kuchni 0
Co należy rozważyć przy wyborze pięknego, ale praktycznego dywanu do kuchni

Niezależnie od tego, czy jest to chodnik między wyspą kuchenną, a szafkami, mała mata przed zlewem czy pełnowymiarowy dywan na całej powierzchni kuchni, zastosowanie dywanu w kuchni może być świetnym sposobem na uzupełnienie wystroju wnętrz, może dodać przytulności i sprawić, że kuchnia będzie ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu. I chociaż się może to wydawać sprzeczne z wyobrażeniem niektórych osób, ponieważ przestrzeń w kuchni jest bardzo podatna na zabrudzenia i bałagan, to jeśli wybierzesz odpowiedni rodzaj dywanu, może on znacząco poprawić komfort przebywania w kuchni bez ryzyka brudnego, śmierdzącego i poplamionego dywanu. Co należy rozważyć kupując dywan do kuchni, jaki rodzaj dywanu i w jakim rozmiarze wybrać?

czytaj całość »
9 designerskich wskazówek dotyczących oszałamiającego aranżacji salonu 0
9 designerskich wskazówek dotyczących oszałamiającego aranżacji salonu

Pokoje dzienne służą różnym celom dla różnych osób. W niektórych domach służą one jako główne miejsce spotkań rodziny, podczas gdy w innych są raczej salonem wystawowym, z którego można korzystać tylko po przybyciu firmy. Tak czy inaczej, istnieją pewne problemy, które zawsze pojawiają się, gdy próbujesz urządzić meble do salonu. Sprawdź te wskazówki dotyczące umieszczania mebli w salonie.

Podstawy salonu

Aranżując meble do salonu, należy pamiętać o kilku ważnych sprawach:

  • Ustal punkt centralny pokoju i rozmieść wokół niego meble. W niektórych pokojach centralnym punktem będzie istniejąca funkcja, taka jak kominek lub okno, a w niektórych będzie to coś, co wprowadzasz do pokoju, na przykład telewizor .
  • Użyj mebli, aby utworzyć obszary rozmów. Ludzie powinni móc swobodnie ze sobą rozmawiać, nie obciążając szyi ani nie krzycząc. Jeśli pokój jest szczególnie duży, możesz utworzyć kilka różnych obszarów konwersacji.
czytaj całość »
Dywan śmierdzi – czy można usunąć brzydki zapach i plamy z dywanu? 0
Dywan śmierdzi – czy można usunąć brzydki zapach i plamy z dywanu?

Nieprzyjemna woń runa może być usunięta przy pomocy wielu dostępnych metod, zarówno tych domowych, jak i profesjonalnych. Ogromny problem pojawia się w przypadku, gdy dywan śmierdzi- czy można usunąć brzydki zapach i plamy z dywanu?

Dywan stanowi wyjątkową ozdobę wielu pomieszczeń. To wspaniały element dekoracji, dzięki któremu można nadać pomieszczeniom nowego charakteru i podkreślić ich dotychczasową aranżację. Dużym problemem właścicieli mieszkań, domów i biur, w których znajdują się dywany, jest czasami ich cuchnące runo. W wielu przypadkach nieprzyjemna woń włókien dywanu jest zbyt łagodnym określeniem na zaistniałą sytuację. Bardzo brzydko pachnące runo może skutecznie zniechęcić do posiadania dywanów w swoim mieszkaniu, domu lub gabinecie biurowym. Nierzadko przyczyną tego problemu jest niewłaściwy dobór produktu. Nie wszystkie dywany nadają się do każdego pomieszczenia. W miejscach, w których gromadzi się wilgoć, para wodna lub też pojawia się duże ryzyko zalania i zabrudzenia, z pewnością nie odnajdzie się dywan o wysokim, gęstym runie.

czytaj całość »
Luksusowy dywan do apartamentu 0
Luksusowy dywan do apartamentu

Decydując się na luksusowy dywan do apartamentu, warto skorzystać z zamieszczonych poniżej porad. Dzięki nim można dowiedzieć się, w jaki sposób dobrać i wykorzystać odpowiedni rodzaj dywanu do aranżacji wnętrz w nowoczesnym budownictwie.

W obecnym czasie coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie w apartamentach. Tym, co przemawia za wyborem tego rozwiązania, jest dobra lokalizacja, nowy budynek mieszkalny,  a także zastosowanie doskonałej jakości materiałów wykończeniowych. Dodatkowym atutem posiadania apartamentu jest przede wszystkim jego odpowiedni metraż, który umożliwia cieszenie się z posiadania luksusowych pomieszczeń, podzielonych na kilka stref. Najczęściej apartamentami są zainteresowani ludzie w średnim wieku, którzy pragną cieszyć się z posiadania mieszkania w budynku znajdującym się w dobrej dzielnicy w pobliżu centrum miasta, otoczonym zielenią i monitorowanym 24 godziny na dobę. Będąc właścicielem apartamentu, każdy pragnie wyposażyć go w odpowiednie, eleganckie elementy jego wystroju.

czytaj całość »
Wygodne i ozdobne pufy 0
Wygodne i ozdobne pufy

W pokoju dziennym, sypialni, jak również w przestronnym przedpokoju, doskonałym elementem wyposażenia są wygodne i ozdobne pufy. Można zdecydować się, zarówno na wyroby bogato zdobione, jak również na wersje bardziej stonowane.

W aranżacji salonu lub sypialni nieodłącznym elementem są odpowiednio dobrane meble, służące relaksowi i  umożliwiające komfortowe korzystanie z tego rodzaju pomieszczeń. Oprócz wygodnej sofy, kanapy, łóżka czy foteli, warto także zastanowić się nad zakupem eleganckich, modnych i estetycznie wykonanych puf. To niezwykle przydatne meble, które powinny znaleźć się w pokojach gościnnych, a także w strefie wypoczynkowej. Ich głównym zadaniem jest nie tylko stworzenie dodatkowego miejsca do siedzenia, ale także nadanie wnętrzu charakteru i zaakcentowanie wybranego stylu aranżacyjnego. Piękna pufa może stać się ulubionym meblem każdego z domowników, a także służyć jako dodatkowe siedzisko, podnóżek czy efektownie wyglądający stolik. Ten wielofunkcyjny mebel jest niezwykle łatwy do przenoszenia, dlatego też, dzięki niemu można z łatwością zmienić wystrój konkretnego pomieszczenia.

czytaj całość »
Szare wnętrze salonu – jaki dywan pasuje? 0
Szare wnętrze salonu – jaki dywan pasuje? Szare dywany nowoczesne i vintage. Kip online

Poszukując odpowiedzi na pytanie - szare wnętrze salonu - jaki dywan pasuje, warto jest skorzystać z zamieszczonych poniżej rad. Dzięki nim można efektownie wystylizować pokój dzienny lub nieco odświeżyć wystrój tego pomieszczenia. 

Szary salon od wielu sezonów jest bardzo popularnym rozwiązaniem aranżacyjnym. Odpowiednio dobrane elementy wystroju mogą stworzyć efektownie wyglądające wnętrze, które zachwyci każdego odwiedzającego to pomieszczenie gościa. We wnętrzach, w których dominuje szary kolor warto jest postawić na modne, gustowne i spójne kolorystycznie dodatki. Jednym z najczęściej stosowanych elementów wyposażenia szarego salonu jest dywan. To dekoracja, która dodaje temu pomieszczeniu bardzo przytulnego charakteru i sprawia, że monochromatyczna aranżacja przestaje być banalna i szablonowa.

czytaj całość »
Ratunek dla brzydko pachnącego dywanu 0
Ratunek dla brzydko pachnącego dywanu

Wiele osób ma ogromny kłopot z dywanami, z których runa wydobywa się nieprzyjemna woń w wyniku rozlania na nich jakiejś cieczy. Problem ten może nasilać się wraz z upływem czasu. Polecany przez specjalistów ratunek dla brzydko pachnącego dywanu, to zastosowanie odpowiednio dobranych środków i sprawdzanych metod.

Dywan, który znajduje się w domu lub w mieszkaniu, może z czasem magazynować bardzo nieprzyjemne zapachy. Właściciele wnętrz, w których podłogi zdobią dywany, narzekają, że z czasem włókna zaczynają wchłaniać wiele niepożądanych zapachów cyrkulujących w unoszącym się w pomieszczeniach powietrzu. Jest to szczególnie zauważalne w przypadku posiadania otwartej kuchni, połączonej z jadalnią lub salonem. Dywan bardzo szybko wchłania intensywne zapachy gotujących się potraw. Ponadto, brzydka woń runa dywanu pojawia się w przypadku, gdy w domu lub w mieszkaniu często unosi się dym papierosowy.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl