Dywany - komfort w Twoim mieszkaniu c.d.

0
Dywany - komfort w Twoim mieszkaniu c.d.

Dywany - komfort w Twoim mieszkaniu c.d.

Wybierając modne, nowoczesne i estetycznie wykonane dywany – komfort w Twoim mieszkaniu, można cieszyć się z posiadania wspaniałej dekoracji podłogi. Pozwoli ona na stworzenie przytulnej i efektownie wyglądającej przestrzeni.

Od wielu lat dywany stanowią nieodłączny element dekoracyjny w wielu polskich mieszkania. W drugiej połowie XX wieku ten element wystroju był rozkładany najczęściej na całej powierzchni pomieszczenia, w którym się znajdował. Moda ta uległa jednak istotnej zmianie. Śledząc najnowsze trendy wnętrzarskie, można zauważyć, iż obowiązującym trendem jest eksponowanie uroku paneli podłogowych oraz desek z naturalnego drewna przy pomocy odpowiednio dobranych dywanów. Nowoczesne dywany, które mają za zadanie zdobienie podłogi w salonie, jadalni lub sypialni znajdującej się w mieszkaniu, powinny być wykonane z odpowiednich włókien. Dzięki temu, ma się gwarancję, że przetrwają one w niezmienionym stanie przez wiele sezonów, a także będą łatwe do czyszczenia i pielęgnacji. Dywan, który jest ozdobą podłogi w mieszkaniu, oprócz funkcji dekoracyjnej, może również izolować stopy od podłoża wykonanego z gresu szkliwionego, płytek lub też drewnianej klepki. Modny i gustowny wyrób pozwoli stworzyć w mieszkaniu wyjątkowy klimat i nada pomieszczeniom oryginalnego designu.

Nowoczesne dywany - komfort w Twoim mieszkaniu. W jaki sposób ułożyć dywan w salonie i

jadalni?

Zdaniem najlepszych projektantów wnętrz dobrze dopasowany dywan do salonu, znajdującego się w mieszkaniu, może zajmować centralne miejsce, pomiędzy fotelami i sofą. Dzięki temu podkreśli on stylistykę tego pomieszczenia, a jednocześnie wspaniale zaakcentuje urok stolika kawowego i innych elementów znajdujących się w jego pobliżu. Innym rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się w mieszkaniach jest położenie dywanu w strefie wypoczynkowej w salonie, w połowie szerokości mebli. Wybierając dywan do salonu w mieszkaniu warto przeanalizować jego rozmiar. Zbyt mały i wąski wyrób nie wpływa pozytywnie na wystrój wnętrza. Ta sama zasada dotyczy aranżacji, znajdującej się w mieszkaniu jadalni. Dominuje tu jedna, prosta reguła. Polega ona na tym, że krawędzie dywanu położonego w tym pomieszczeniu, powinny wystawać w odległości minimum metra od blatu i krzeseł. Zachowanie odpowiedniej odległości dywanu od krawędzi krzeseł w jadalni pozwoli na uniknięcie podwijania się krawędzi dywanu w czasie ich odsuwania od stołu. W mieszkaniach, w których salon jest połączony z aneksem kuchennym i jadalnią, można wykorzystać dywany w celu wydzielenia stref i zaakcentowania funkcji, jakie pełni konkretne pomieszczenie. Podział stref w mieszkaniu przy pomocy dywanów, zapobiega powstaniu wrażenia pustej, niezaaranżowanej przestrzeni.

Odpowiednio dobrany dywan do mieszkania – markowe produkty wykonane z włókien syntetycznych

Wybierając modny i elegancki dywan do mieszkania warto jest przeanalizować ofertę zamieszczoną na stronie internetowej producentów tego typu wyrobów. Idealny dywan do mieszkania powinien być nie tylko estetycznie wykonany, ale również wyróżniać się trwałością i łatwością w czyszczeniu. Dużą popularnością cieszą się dywany syntetyczne. Produkty te mogą być wykonane z włókien polipropylenowych, akrylu lub poliamidu. Tkane maszynowo dywany syntetyczne, to idealne rozwiązanie do mieszkań, w których przebywają osoby cierpiące na alergię, małe dzieci i zwierzęta. Niezbyt wysokie runo dywanów wykonanych z włókien polipropylenowych, sprawia, że w ich strukturze nie namnażają się roztocza, grzyby, bakterie i pleśń. Dywany polipropylenowe można odkurzać i czyścić na mokro, bez obawy o to, że runo ulegnie deformacji, odbarwieniu czy zszarzeniu. To produkty odporne na ścieranie, przerzedzanie i uszkodzenia mechaniczne. Zastosowanie odpowiednich technik tkackich pozwala uzyskać gęsty splot i charakterystyczny, wysoki połysk runa, które jest dodatkowo, niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku.

Dywany znajdujące się w mieszkaniu mają za zadanie nie tylko ozdobienie pomieszczenia, które się w nim znajduje. Dzięki tej dekoracji można podwyższyć komfort korzystania z konkretnej przestrzeni mieszkalnej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl