Dywany o wysokim współczynniku przewodnictwa cieplnego

0
Dywany o wysokim współczynniku przewodnictwa cieplnego

Dywany o wysokim współczynniku przewodnictwa cieplnego

 

Stojąc przed wyborem dywanu, który nie tylko będzie modnym dodatkiem do wnętrz, ale również świetnie spełni swoją funkcję, warto wziąć pod uwagę dywany o wysokim współczynniku przewodnictwa cieplnego. Są to produkty, stworzone specjalnie z myślą o ogrzewaniu podłogowym.

Decydując się na odpowiedni dywan do wnętrza, każdy stara się wybrać taki produkt, który będzie pasować do ogólnego stylu pomieszczenia i osobistych wymagań. Warto jednak podkreślić, że niektóre dywany, spełniają również dużo ważniejszą funkcję, o której nie należy zapominać. Mają za zadanie w odpowiedni sposób przepuszczać ciepło, pochodzące z podgrzewanej podłogi. Dywany o wysokim współczynniku przewodnictwa cieplnego, posiadają doskonałe właściwości i w związku z tym, oddają całe ciepło z grzejników w podłodze do otoczenia. Takie dywany, świetnie sprawdzą się w miejscach, gdzie założone jest tego rodzaju ogrzewanie. Dla wielu osób jest to kwestia bardzo istotna i podczas wyboru dywanów, kierują się właśnie tym kryterium. Informacje o tym, czy dany produkt tego rodzaju, faktycznie posiada wysoki współczynnik przewodnictwa cieplnego, są umieszczane na metkach tych wyrobów. Producenci są zobowiązani do dostarczania takiej wiedzy potencjalnym nabywcom swoich wyrobów.

Dywany o wysokim współczynniku przewodnictwa cieplnego – jakie wybrać?

 

Poszukując odpowiedniego produktu, jakim jest dywan o wysokim współczynniku przewodnictwa cieplnego, warto pamiętać, jakie materiały najlepiej radzą sobie z przepuszczaniem ciepła. Zgodnie z wynikami badań naukowych, są to, przede wszystkim włókna syntetyczne, takie jak poliamid i polipropylen, jak również przędza naturalna, taka jak wełna, bawełna, czy jedwab. Jeżeli interesują Cię dywany o wysokim współczynniku przewodnictwa cieplnego, doskonałym wyborem będzie sznurkowy dywan marki Fooelux. Jest to produkt bez runa, wykonany ze sznurka wysokiej jakości. Jako dywan sznurkowy, jest bardzo odporny na ścieranie i wszelkiego rodzaju odkształcenia. Charakteryzuje się również  wyjątkową strukturą, która jest bardzo przyjemna w dotyku. Dodatkowo dywan ten, jest również bardzo łatwy w czyszczeniu i bez problemu można go prać na mokro, z dodatkiem odpowiedniego środka chemicznego. Może być z powodzeniem wykorzystywany w pomieszczeniach, posiadających ogrzewanie podłogowe, z uwagi na swoje właściwości, ułatwiające przewodzenie ciepła. Produkt ten, polecany jest również osobom, które posiadają zwierzęta domowe, ponieważ nie ma runa, w które z reguły wnika kurz i sierść zwierzęca. To świetne rozwiązanie dla alergików.

Dywany przewodzące ciepło – idealne do wnętrz z ogrzewaną podłogą

 

Kupując dywan, który ma być przeznaczony na ogrzewane podłoże, warto pamiętać, aby nie wybierać produktu, podklejanego gumą, czy gąbką. Ważną rolę odgrywa również metoda produkcji tych artykułów. Dywany o wysokim współczynniku przewodnictwa cieplnego, to przede wszystkim dywany tkane na płasko. Mając powyższe na uwadze, warto zastanowić się nad wyborem produktu, jakim jest dywan sznurkowy, płasko tkany, Foorlux. Jak sama nazwa wskazuje, jest to wyrób stworzony za pomocą techniki płaskiego tkania, co sprawia, że świetnie przewodzi on ciepło. Dywany z kolekcji Foorlux, dostępnej w naszym sklepie, są również bardzo estetycznie wykonane i posiadają oryginalne wzornictwo, z figurami geometrycznymi i futurystycznymi deseniami. Są to jednocześnie praktyczne produkty, które również bardzo łatwo utrzymać w czystości. Dlatego można wykorzystywać te dywany w kuchni lub w łazience, bez obawy o ich późniejsze czyszczenie. Jednocześnie producent tych dywanów, zwraca uwagę, że mogą one być również używane na zewnątrz budynku, na przykład na tarasie, ponieważ nie kumulują również w sobie wilgoci.

Produkty takie jak, dywany o wysokim współczynniku przewodnictwa cieplnego, są niezbędnym wyposażeniem w pomieszczeniach z ogrzewaną podłogą, dlatego warto, byś zapoznał się z naszą ofertą w tej kategorii, jeśli poszukujesz takich wyrobów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl