Jak wybrać idealny dywan dla dziewczynki?

0
Jak wybrać idealny dywan dla dziewczynki?

Jak wybrać idealny dywan dla dziewczynki?

Szykując się do urządzania lub remontowania pokoju naszej córeczki, z pewnością chcemy, by był on praktyczny, ładny i spełniał jej oczekiwania. Oczywiście musimy wziąć pod uwagę, że pokój ten będzie służył naszemu dziecku przez jakiś czas, więc postarajmy się wytłumaczyć, że brokatowe ściany, nie są pomysłem, który sprawdzi się na dłuższą metę. Jednak by pokój ten był przytulny i śliczny, możemy dodać do niego różne dodatki. Dobrym pomysłem będzie dywan dla dziewczynki, który, nie tylko ładnie wygląda, ale również jest on funkcjonalny.

Przydatny przy zabawie 

Być może dywany, kojarzą się z dawnymi czasami i wymyślając aranżację wnętrz, nie bierzemy ich wcale pod uwagę. A szkoda, bo mogą dać one ciekawy efekt. Szczególnie warto zastanawiać się, nad dywanem w pokoju dziecięcym. Kiedyś bardzo popularne były dywany, na których były ulice i drogi. Podobały się one szczególnie chłopcom, którzy jeździli na nich swoimi zabawkowymi samochodzikami. Dywan dla dziewczynki, także może pobudzać jej wyobraźnie. Mogą być na nim ukazane ulubione księżniczki czy baśniowy zamek. Jednak fascynacja ulubioną bajką, może szybko zniknąć, dlatego warto postawić na dywan, który będzie bardziej uniwersalny. Może lepiej wybrać z wzorem zwierzątek lub łączki? Dywan w pokoju dziecięcym będzie przydatny przy zabawie. Nasze dziecko nie będzie wtedy musiało stąpać boso po podłodze ani siedzieć na zimnej posadce. Z pewnością da mu to większe poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Praktyczny i ładny

Wybierając dywan dla dziewczynki weźmy pod uwagę kilka kwestii. Z pewnością chcemy, by pasował on do reszty pokoju. Możemy zapytaj naszą pociechę, jaki ona wyobraża sobie dywan. Być może to ułatwi nam zadanie. Jedna pomijając kwestie dokładnego wyglądu dywanu, zwróćmy uwagę na to, by był on praktyczny. Z pewnością nasze dziecko, będzie spędzało na nim dużo czasu, dlatego warto by był on miękki i miły w dotyku. Będzie to dobrze działać na zmysły, ale także przy ewentualnych upadkach, będzie lżej.  No i oczywiście, dobrze by było, gdyby dywan dobrze się czyścił. Wiadomo, że w pokoju dziecięcym, nie trudno o nieporządek. Na dywan mogą spadać jakieś okruszki, resztki czekolady czy wylany sok. Warto więc przed kupnem dywanu, dowiedzieć się, czy z materiału, z którego jest on wykonany, łatwo schodzą plamy. Pamiętajmy, również, że plama będzie łatwiejsza do ukrycia, przy dywanach z większą ilością wzorów i kolorów. Na te aspekty, warto zwracać uwagę przy wyborze dywanu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl